2 kilometrelik yola 50 euro isteyen taksici cezayı yedi

2 kilometrelik yola 50 euro isteyen taksici cezayı yedi
NotHaber

Arap turist gibi davranan sivil polisler, taksilere binerek kural ihlallerini tespit edip kameraya çekti. Ekipleri turist sanan bir taksici Taksim'den Nişantaşı'na 50 euro istedi.

Arap turist gibi davranan sivil polisler, taksilere binerek kural ihlallerini tespit edip kameraya çekti. Ekipleri turist sanan bir Taksici Taksim'den Nişantaşı'na 50 euro istedi.

PAZARLIKLA MÜŞTERİ SEÇİYORLAR

İstanbul'daki öğlen saatlerinde Trafik Şube Denetleme Müdürlüğü ekipleri, özellikle turistlerin yoğun olduğu noktalarda taksi Denetimi yaptı. Sivil Trafik Ekipleri'ne bağlı 2 personel taksilerin yanına giderek Arap turist gibi davrandı. Taksiciler, turist zannettikleri sivil ekiplerle ücret pazarlığının ardından polisleri araca aldı. Emniyet kemeri takmamak, araç içinde tütün mamulleri, taksimetre açmamak gibi kural ihlallerini tespit eden, sivil ekipler kimliklerini göstererek taksicileri denetim noktalarında durdurdu. Yapılan ihlallere göre ekipler tarafından cezai işlem uygulandı. Eminönü'ndeki denetimde bir taksicinin ehliyetine art arda kural ihlali yaptığı için el konulup, aracı trafikten menedildi.

CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Polisten alınan bilgiye göre, Eminönü'nden Taksim'e  90 lira istediği için de taksiciye cezai işlem uygulandı. Beyoğlu'ndaki denetimdeyse bir taksici Taksim'den Nişantaşı'na 50 euro istedi, bir diğer taksiciyse Taksim'den Şişli'ye 500 TL istedi. Usulsüz fiyat pazarlığı yapan, yolcu seçen, taksimetre açmayan, emniyet kemeri takmayan taksi sürücülerine değişen miktarlarda para cezası kesildi. Beyoğlu'nda 2 taksi çekici yardımıyla otoparka götürüldü.

"ARAPÇA BİLMEDİĞİM İÇİN 50 LİRA DEDİM"

Taksimetre açmamak, araç içinde tütün mamulü kullanmaktan kendisine cezai işlem uygulanan taksici "Abiler geldi, Arapça konuştular ben de anlamadığım için Taksim'e 50 lira dedim, taksimetre açmadım. Başkaları 50 euro,100 euro istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz