106 yaşında koronavirüsle mücadeleyi kazandı

106 yaşında koronavirüsle mücadeleyi kazandı
NotHaber

Trabzon'da yaşayan astım ve kalp hastası 106 yaşındaki Nuriye Özkan, koronavirüsü yendi. Sağlığını yaptırdığı 2 doz Covid-19 aşısına borçlu olduğunu söyledi.

Trabzon'da yaşayan astım ve kalp hastası 106 yaşındaki Nuriye Özkan, evde gördüğü tedavi ile Koronavirüsü yendi. Sağlığını yaptırdığı 2 doz Covid-19 aşısına borçlu olduğunu söyleyen Özkan, “Herkes tedbirini alsın, aşılarını olsun. Ben aşımı olmasaydım belki de başka olurdu” diye konuştu.

Trabzon'un Akçaabat ilçesi Derecik Mahallesi’nde yaşayan 8 çocuk, 64 torun sahibi Nuriye Özkan’ın yüksek ateş belirtisi ile gittiği hastanede yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.

Evde karantinaya alınıp tedavisine başlanan Nuriye Özkan kısa sürede sağlığına kavuştu. Daha önce 2 doz Covid-19 aşısını yaptıran Özkan, 3’üncü doz aşısı için gününün gelmesini bekliyor.

"HERKES TEDBİRİNİ ALIP AŞILARINI YAPTIRSIN"

Koronavirüsün şakası olmadığını söyleyen Özkan, “106 yaşındayım. Midemden ve kalbimden ameliyatlıyım. Astım, bronşit hastalığım da var. Yaşlılık da var, rahatsızlandım. Beni hastaneye getirdiler, test yapıldı. Sonra bu hastalığa yakalandığımı söylediler. Evde karantinaya aldılar bizi. Gelinim de hastalanmış. Ama hepimizin aşıları yapılmıştı. Hastalığı atlattık. Herkes tedbirini alsın aşılarını olsun. Ben aşımı olmasaydım belki de başka olurdu şimdi durumum” dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz