Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Yunan ihlallerine Almanlar tanıklık etti

NotHaber

Alman devlet kanalı ZDF muhabirleri, Midilli açıklarında geri itilen göçmenlerin Türk ekiplerince kurtarılmasını görüntüledi.

Yunanistan’ın Türkiye’den geçmek isteyen düzensiz Göçmenleri uluslararası hukuka karşı biçimde geri itme politikasına bu defa Alman medyası tanıklık etti.

Almanya’nın devlet kanalı ZDF, Ayvalık-Midilli açıklarında görev yapan Türk Sahil Güvenliği birimlerine konuk oldu. Türk tarafının çalışma sistemini göstermesi amacıyla başlayan program, Yunan Sahil Güvenliği’nin yasadışı geri itme sahnelerine tanık olunmasıyla sonlandı.

TÜRK SAHİL GVENLİĞİ KURTARDI

Sabaha karşı Ayvalık açıklarında Yunanistan’ın Midilli adasına geçmek isteyen Somali ve Afganistan uyruklu düzensiz göçmenlerin bulunduğu bot, Yunan birimleri tarafından Türkiye’ye yasadışı olarak geri itildi. Denizin ortasında mahsur kalan, içince kadın ve çocukların da bulunduğu onlarca kişiyi Türk Sahil Güvenliği kurtardı. ZDF gazetecilerine konuşan göçmenler, Yunan ekiplerinin kendilerine şiddet uyguladığını, zorla geri gönderdiklerini ifade etti.

FRONTEX'İN ÖDENEĞİ KESİLMİŞTİ

AB Sınır Güvenliği birimi Frontex’in Yunanistan’daki faaliyetlerine ödenek mart ayında kesilmişti. Gerekçe olarak da Yunan ekiplerinin insan hakları ihlallerine ortak olunması gösterilmişti.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz