Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Yerli radarlar Atina’yı gerdi

NotHaber

ASELSAN’ın F-16 jetleri için tasarladığı burun radarları, Yunan kamuoyunda tedirginlik ile paylaşıldı.

Aselsan’ın çalışmaları Yunanistan’da tedirginlikle takip ediliyor. ASELSAN’ın aylık faaliyetleriyle ilgili bilgilendirmelerin yer aldığı aylık bülten yayınlanırken, yerli AESA burun radarının F-16 Viper’daki APG-83 radarından daha iyi olacağı açıklandı. ASELSAN yetkililer, müjdeyi “2021 sonlarına doğru Akıncı’ya girmiş olacağız. 2022’de de F-16 ile entegrasyon çalışmaları başlayacak. MMU AESA burun radarları da 2026’ya hedeflenmiş durumda” denildi.

YUNAN MAKAMLARINA MESAJ

Bu gelişmeler Türkiye medyasında fazla yankı uyandırmasa da, Yunanistan’da savunma haberleriyle ilgili bilgi veren siteler gelişmeyi flaş haber olarak duyurdu. “F-16 uçaklarımız, 2026 yılında Türk AESA radarları karşısında tamamen savunmasız hale gelecek” ifadeleriyle gelişme aktarılarak, Yunan makamlarının biran önce karşı adım atması gerektiğine dikkat çekildi.

İHA VE SİHALAR KABUS OLMUŞTU

Türkiye’deki yerli insansız hava araçları İHA ve SİHA başta olmak üzere, yerli savunma alanındaki tüm gelişmeler, Yunan ana akım medyasında son dakika haberi olarak paylaşılıyor.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz