Kapat
Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar
Putin kovid mi oldu?

Putin kovid mi oldu?

Putin kovid mi oldu?
NotHaber
ÖZET

  • Rus liderin çevresindeki isimlerde koronavirüs tespit edildi. Kremlin, “Kendini izole etmeyi planlıyor” açıklamasını yaptı. Putin “Yakın çevremde birçok insan hasta. Kendimi izole etmem gerekebilir” dedi. Şimdi herkes “Test sonucu ne” sorusunun cevabını merak ediyor.

Kremlin'den Rusya Devlet Başkanı Putin ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Putin'in çevresindeki isimlerde koronavirüs vakaları tespit edilmesi sonrası Rus liderin kendini izole etmeyi planladığı açıklandı. Bu hafta gerçekleştirmesi beklenen Tacikistan ziyaretinin gerçekleşmeyeceği, Putin'in bu toplantıya video konferans yolu ile katılacağı belirtildi. Putin'in sağlık durumunun iyi olduğunun altı çizildi.

“BİRTAKIM SORUNLAR VAR”

Putin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ”Maalesef şu anda birtakım sorunlar var. Doktorlar inceliyorlar, benim çevremde bile koronavirüs ilgili sorunlar var. Gerçekte ne olup bittiğini öğrenmemiz gerekiyor. Yakında benim de karantinaya girmem gerekebilir. Etrafımda birçok insan hasta" demişti.

RUS AŞILARI GÜNDEMDEYDİ

Böylece ülkede koronavirüs tartışması tekrar ana gündeme oturdu. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın Avrupa ülkelerinin Rus koronavirüs aşıları konusunu siyasallaştırmaktan vazgeçmesini beklediğini geçtiğimiz günlerde dile getirmişti. Rus aşılarına karşı sert tutum sergileyen ülkelerin adlarını vermeyen Lavrov, ancak Fransa dahil olmak üzere birçok ülkenin yaptığı eleştirilere değinmişti.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz