Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

İsrail’in ABD’ye İran planı yolda

İsrail Başbakanı Bennett, 26 Ağustos’ta yapacağı ABD ziyaretinde Başkan Biden’a İran ile nükleer çalışmalarını durdurmak için plan sunacağını belirtti. “İranlılar’ı durdurmanın zamanı geldi. Onlarla anlaşarak can simidi verilmemeli” dedi.

Son derece gergin olan İsrail-İran ilişkileri daha da gerilecek gibi duruyor... İsrail Başbakanı Naftali Bennett, 26 Ağustos'ta Beyaz Saray'da yapacağı görüşmede ABD Başkanı Joe Biden'a İran'ın nükleer çalışmalarını durdurmak için plan sunacağını belirtti.

"ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYORLAR"

Haftalık olağan kabine toplantısı öncesi konuşan Bennett, salı günü Beyaz Saray'da Biden ile yapacağı görüşmeye de değindi. İran'ın Uranyum zenginleştirme çalışmalarında hızla ilerlediğini ve tek bir nükleer bomba yapımı için kullanılacak malzemelerin tedarikine gerekli süreyi önemli ölçüde kısalttığını ileri süren Bennett, "Başkan Biden'a İranlıları durdurmanın zamanının geldiğini, kullanımı dolmuş bir nükleer anlaşmaya tekrar girerek onlara can simidi verilmemesini söyleyeceğim" ifadesini kullandı.

SINIRLI HEYETLE ZİYARET EDECEK

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle sınırlı bir heyetle Washington'a gideceğini ifade eden Bennett, İran konusunda "kritik bir noktada" bulunulduğunu, bu nedenle Washington ziyaretinin zamanlamasının "önemli" olduğunu söyledi. Bennett, bunun yanı sıra Biden'a İranlıların hem nükleer alandaki hem de bölgedeki "saldırganlığını" dizginlemek için hazırladıkları bir planı sunacağını sözlerine ekledi. Aşırı sağcı siyasi ekolden gelen Bennett, Filistin ve Arap karşıtı açıklamalarıyla da biliniyor.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz