İsrail'de, bayram izdihamı: 44 ölü, 103 yaralı

İsrail'de, bayram izdihamı: 44 ölü, 103 yaralı
NotHaber

İsrail'in Safed kentindeki Lag BaOmer Bayramı kutlamaları sırasında yaşanan izdiham nedeniyle en az 44 kişi öldü, 103 kişi yaralandı.

İsrail'in kuzeyinde, Safed kenti yakınlarında bulunan Meron Dağı'nda Lag BaOmer Bayramı'nın kutlandığı alandaki izdiham nedeniyle 44 kişi hayatını kaybetti, 103 kişi yaralandı.

NETANYAHU: AĞIR FELAKET

Meron Dağı'ndaki kutlamalar sırasında, gece yarısından sonra bilinmeyen bir denedle izdiham yaşandı. Olayda ağır yaralananlar olduğu bilgisi üzerine bölgeye 6 ambulans helikopter gönderildi, çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

Başbakan Binyamin Netanyahu, Twitter'dan yayımladığı mesajda, olayın "ağır felaket" olduğunu ve yaralıların iyileşmesi için dua ettiklerini dile getirdi.

Jerusalem Post gazetesinde yer alan haberde ise izdihamda 44 kişinin hayatını kaybettiği, 103 kişinin yaralandığı, yaralılardan 44'ünün durumunun ağır olduğu belirtildi.

TELEFON ŞEBEKELERİ ÇÖKTÜ

Ayrıca, bölgede bir sahra hastanesi kurulduğu, yoğunluktan dolayı telefon şebekelerinde sorun yaşandığı dile getirildi. İsrail polisinin Meron Dağı'ndaki izdihama ilişkin soruşturma başlattığı da kaydedildi.

Yerel basın, önce kutlamanın yapıldığı alandaki sahne veya platformun çöktüğünü aktarmış ancak daha sonra bunu düzeltmişti.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz