Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

İsrail yine saldırdı! Gazze'ye füze yağdı

İsrail uçakları, Gazze Şeridi’nin doğusunu füzelerle hedef aldı. “Karşı taraftan yanan balonlar gönderdiler, biz de karşılık verdik” ifadeleriyle saldırı savunuldu.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları dinmek bilmiyor... İsrail uçakları, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda yer alan Muin bölgesinde Filistin direniş güçlerine ait bir mevziyi dün gece füzelerle hedef aldı. Uçaklar ayrıca Gazze’nin güneyindeki Zeytun Mahallesi’nde Filistin direniş güçlerine ait bir mevziyi de bombaladı.

YANAN BALONLARA KARŞI DÜZENLENMİŞ

Filistin Sağlık Bakanlığı, henüz saldırıda yaralanan olup olmadığına ilişkin açıklama yapmadı. Ancak İsrail ordusundan yapılan açıklamada, hava saldırısının Gazze’den İsrail tarafına gönderilen yanan balonlara karşılık düzenlendiği ifade edildi.

AMERİKA’DA BİLE TEPKİLER OLUŞMUŞTU

İsrail ordusu 21 Mayıs’taki ateşkesten bu yana Gazze’ye ilk kez saldırı düzenledi. İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne 10 Mayıs’ta başlattığı saldırılar, Hamas ile varılan ateşkes doğrultusunda 21 Mayıs’ta sona ermişti. Bu saldırılarda 66’sı çocuk olmak üzere toplam 254 Filistinli hayatını kaybetmişti. Söz konusu olaylar Batı ülkelerinde de İsrail’e tepkiyi artırırken, bu ülkenin en büyük müttefiği ABD’de Demokratlar içinde dahi çatlaklara sebebiyet vermişti. Ülkede 12 senelik Binyamin Netanyahu iktidarı geçtiğimiz hafta sona erirken, başbakanlığa aşırı sağcı ve Arap düşmanı olmakla övünen Naftali Bennett gelmişti.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz