Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

İsrail: Türkiye ile görüşüyoruz

NotHaber

Başbakan Netanyahu, Ankara ile görüştüklerini açıkladı. “Doğu Akdeniz’de refah ve huzur için bu önemli” diye konuştu.

Bölgede Türkiye karşıtı siyasette başı çeken Yunanistan’ın, Doğu Akdeniz’deki iddialarını gerçekleştirmek için önemli müttefik olarak gördüğü İsrail’de çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Ülkesinin Türkiye ile iş birliğine hazır olduğunu söyleyen İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz’in ardından bu kez de İsrail Başbakanı Netanyahu'dan bir açıklama geldi.

KAPALI OTURUMDA DUYURDU

Seçim kampanyası programı çerçevesinde dün İsrail’in Bat-Yam kentindeki seçmenleriyle bir araya gelen Netanyahu, katıldığı kapalı bir oturumda Türkiye ile normalleşme sürecine ilişkin konuştu. Bir soru üzerine "Evet, Türkiye ile de görüşüyoruz, bu iyi bir gelişmedir. Doğu Akdeniz'e komşu ülkelerle olan ilişkiler, bölgenin refahı ve huzuru için son derece önemli” ifadelerini kullandı.

YUNAN-RUM İÇİN KABUS OLUR

Libya ile deniz sınırları mutabakatı imzalayan Türkiye’nin, benzer anlaşmaları Mısır ve İsrail ile hayata geçirme olasılığı, tüm yatırımını Türkiye karşılığı üzerine yapan Yunanistan-Güney Kıbrıs ikilisinin kabusu konumunda yer alıyor.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz