Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Girit 6 şiddetinde depremle sarsıldı!

Yunanistan’ın en büyük adasında sat 09.17’de 6,0 büyüklüğünde bir deprem oldu. Merkez üssünün Iraklio (Kendiye) kenti olduğu bildirildi. Deprem yerin 2 km altında gerçekleşti. Yerel kaynaklar 3 kişinin enkaz altında kaldığını, bunların birinin durumunun ağır olduğunu belirtti

Batuhan Gülşah / Atina

Yunanistan'ın Girit Adasında saat 09.17'de 6,0 büyüklüğünde bir Deprem meydana geldi. Yunan kaynaklar, depremin merkez üssünü İraklio (Kandiye) şehri olarak bildirdi. Depremin 2 km derinlikte gerçekleştiği kaydedildi. Aynı bölgede, saat 09:27'de 3,7 büyüklüğünde, saat 09:37'de ise 4,8 büyüklüğünde artçı sarsıntılar yaşandı. Uzmanlar artşı sarsıntıların devam edeceği konusunda uyardı.

MOLOZLAR YERLERE SAÇILDI

Girit’teki yerel kaynaklar, köylerde 3 kişinin enkaz altında kaldığını, bunlardan birinin durumunun ağır olduğunu, yaralı sayısının artmasından endişe edildiğini duyurdu. İtfaiye ve polis ekipleri depremden etkilenen bölgelere yardım etmek için seferberlik ilan etti. Kayaların ve moloz yığınlarının yollara saçıldığı da görüldü. Girit merkezli haber siteleri, art arda çok sayıda artçı şok olduğu için insanların evlerine girmekten kaçındığını belirtti.

GEÇEN YIL DA OLMUŞTU

Köylerde eski evlerin yıkıldığını, İraklio yakınlarında bir de kilisenin yıkıldığını belirten yerel kaynaklar, halkın korku içinde olduğunu ifade etti. Son derece yüksek riskli deprem bölgesinde yer alan Girit’te geçtiğimiz yıl da 5.8 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti. O dönemde de can kaybı yaşanmazken, maddi hasar oluşmuştu

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz