Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Delta varyantı Girit’i zora soktu

Yunanistan’ın en büyük turizm merkezlerinden Girit adasında koronavirüs vakalarındaki artış ve Delta varyantının tespit edilmesi sonrası tedbirler getirildi. Buna göre 25 Ağustos’da kadar üç ilde 01.00-06.00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Tüm dünyada hızla yayılan Delta Varyantı turizm sezonunun yaşandığı şu günlerde kuzey yarımküre ülkelerini zora soktu. Yunanistan'ın en önemli turizm merkezlerinden Girit Adası'nda Kovid-19 vakalarındaki artış ve virüsün Delta varyantının tespit edilmesi nedeniyle gece sokağa çıkma yasağı başladı.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, Resmo (Rethimno), Kandiye (İraklion) ve Hanya (Hania) illerinde son günlerde Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle ek tedbirler alınması kararlaştırıldı. Bugünden başlayıp 25 Ağustos'a kadar uygulanacak yeni tedbirler kapsamında üç ilde 01.00-06.00 arasında sokağa çıkma, restoran ve barlarda ise 24 saat müzik yayını yasağı getirildi.

200 BİN EUROYA KADAR CEZA!

Bu arada yasaklara uymayanlara 200 bin euroya kadar para cezası kesileceği kaydedildi. Yunanistan'da, daha önce de turizm sezonunun açılmasının etkisiyle vaka sayılarında önemli artış yaşanan Mikonos Adası'nda gece sokağa çıkma yasağı getirilmiş, restoran ve barlarda müzik yasaklanmıştı. Kısıtlamalar nedeniyle işletme sahipleri ve turistlerin büyük şok yaşadığı Ada'da yüzlerce rezervasyon iptal edilmiş, yasaklardan etkilenen çok sayıda yabancı turist tatil yerlerinden ayrılmıştı.

HALKIN YÜZDE 52’Sİ AŞILANDI

Yunanistan Sağlık Bakanlığının verilerine göre, Yunanistan'da son 24 saatte 4 bin 206 Kovid-19 vakası kaydedildi, 16 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 10,5 milyon nüfuslu ülkede salgının başından bu yana 543 bin 749 vaka, 13 bin 253 salgın kaynaklı ölüm kaydedildi. Ülkede halkın yaklaşık yüzde 52'si iki doz aşılandı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz