Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Atina’yı yangınlar tehdit ediyor

Yunanistan’ın başkenti yakınlarında çıkan yangınların kontrol altına alınması için çalışılıyor. Bazı yerleşim yerleri tedbir amaçlı olarak boşaltıldı. Yangına 350 itfaiye personeli, 70 araç, 5 helikopter ve 5 uçak müdahale etti.

Yunanistan’da son 30 yılın en sıcak hava dalgası ülke genelinde etkisini gösterirken, başkent Atina’nın kuzeyine yaklaşan orman yangınları yüzünden binlerce kişi evini terk ediyor.

Son 48 saat içinde ülke genelinde farklı bölgelerde çıkan 116 yangın, önemli miktarda yeşil alanın kül olmasına yol açtı. Atina'nın kuzeydoğusunda bulunan Varybobi banliyösünde çıkan Orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor. Atina'da 42 dereceye varan hava sıcaklığı, yangın söndürme çalışmalarını olumsuz etkiliyor.

TATİL KAMPI BOŞALTILDI

Başkente 20 kilometre uzaklıktaki Tatoi banliyösü ile yine Atina yakınlarındaki Aharnes belediyesine bağlı Varipombi bölgesinde ormanlık alanda çıkan yangın yerleşim birimlerini tehdit etmeye başladı. Üç ayrı noktada yoğunlaşan yangın nedeniyle Varipombi ve Adames yerleşim birimleri tedbir amaçlı boşaltıldı, bölgedeki çocukların bulunduğu bir tatil kampı tahliye edildi. Yunan İtfaiye Teşkilatı yetkilileri, söndürme çalışmalarının 3 ayrı noktada yoğunlaştığını, yangına 350 itfaiye personeli, 70 araç, 5 helikopter ve 5 uçakla müdahale edildiğini aktardı.

MESSİNİA’DA TAHLİYE İŞLEMİ

Öte yandan Eğriboz Yarımadası, Messinia, Lakoniya ve İstanköy Adası'nda da orman yangınları çıktığı bildirildi. Ekiplerin müdahalesine rağmen rüzgarların etkisiyle yeniden alevlendiği belirtilen yangınları söndürme çalışmalarının karadan ve havadan devam ettiği aktarılırken, Messinia'da alevlerin yerleşim birimlerine yaklaşması üzerine vatandaşların bölgeyi terk etmeye başladığı kaydedildi.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz