Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Ruslar’dan çifte gözdağı! Önce savaş gemileri sonra Kremlin...

NotHaber

Moskova sabah saatlerinde Boğaz’dan 2 savaş gemisi geçirdi. Sonrasında da Türkiye’nin Azerbaycan’a üs kurma konusunda dışişleri Bakanı Lavrov’dan üstü kapalı gözdağı içeren açıklama geldi.

Türkiye’nin Azerbaycan’da üs kurma ihtimali gündemden düşmüyor. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan'da Türk askeri üsleri kurulabileceğine dair haberler hakkında “Söylentileri yorumlamıyoruz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN "GENİŞLEME OLABİLİR" DEMİŞTİ

Bu durum, “Rusya, Azerbaycan’daki gelişmelerden memnun değil” yorumlarını doğurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyaretinde İlham Aliyev'le imzaladıkları Şuşa Beyannamesi'ni değerlendirmiş, beyannamenin askeri üssü kapsayıp kapsamadığı sorusu karşısında “Açıkladığımız maddelerin dışında değil. Burada daha sonra genişleme olabilir” diyerek kapıyı açık bırakmıştı.

186 METRE UZUNLUĞUNDA

Sabah saatlerinde ise Rus donanmasının Karadeniz filosuna ait 2 savaş gemisi peş peşe İstanbul Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne açıldı. RFS 121 Borda numaralı ‘Moskva’ isimli roket kruvazörü Karadeniz'den saat 07.00 sıralarından Boğaz’a girdi. 186 metre uzunluğundaki savaş gemisinin hemen ardından yine Karadeniz filosuna ait RFS 490 Borda numaralı  ‘Amiral Essen’ Boğaz'a girdi. Boğaz’dan peş peşe savaş gemilerinin geçmesinin ardınan Kremlin’den üstü kapalı bir şekilde gözdağı veren üs açıklamasının gelmesi dikkatleri çekti. 

YENİ VARYANT KORKUSU

Öte yandan Rusya'nın başkenti Moskova'da, “daha agresif” ve “hızlı yayılan” yeni bir koronavirüs varyantı tespit edildi. Ülkenin yeni varyant yüzünden alarma geçtiği kaydedildi.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz