Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Paralimpik oyunları öncesi günlük vaka rekoru kırıldı

NotHaber

Japonya’da 24 Ağustos-5 Eylül arası düzenlenecek Paralimpik Oyunları öncesi, salgının başından bu yana ilk kez günlük vaka sayısı 23 binin üzerine çıktı. 160 ülkede yaklaşık 4 bin 400 sporcu işte böyle bir ortamda ülkeye gelecek!

2020 Tokyo paralimpik Oyunları öncesi Japonya'da yeni tip koronavirüs salgınının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı saptandı. Paralimpik oyunlarına bir hafta kala Japonya'da ülke geneli günlük vaka sayısı, salgının başından bu yana ilk kez 23 binin üstüne çıktı. Sağlık Çalışma ve Refah Bakanlığı verilerine göre son 24 saatte Japonya geneli 23 bin 917 Kovid-19 vakası tespit edildi.

16 EYALETTE OHAL SÜRECEK

Böylelikle salgının başından bu yana ülkede kaydedilen toplam vaka sayısı 1 milyon 207 bin 309'a yükseldi. Virüse bağlı can kaybı sayısı son bir günde 29 artışla 15 bin 528'e yükseldi. Ülke genelinde 1716 kişi yoğun bakım servislerinde Kovid-19 tedavisi görüyor. Hükümet dün, Kovid-19'a karşı 13 eyalette olağanüstü halin (OHAL) ve 16 eyalette kısmi OHAL'in 12 Eylül'e kadar sürmesine karar vermişti. 160 ülke ve bölgeden yaklaşık 4 bin 400 sporcunun 22 dalda yarışacağı 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları, 24 Ağustos-5 Eylül'de düzenlenecek.

LAMBDA VARYANTI BULUNMUŞTU

23 Temmuz ile 8 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Tokyo Olimpiyat Oyunları da koronavirüs salgınına rağmen gerçekleştirildiği için Japonya’da halk tarafından yoğun eleştiri konusu olmuştu. Vakaların artmasında ülkeye olimpiyatlar için dünyanın dört bir yanından gelen sporcular ve organizasyonla ilgili olarak Tokyo’ya gelen kişiler gösterilmişti. Bu arada ülkede koronavirüsün Lambda varyantı vakası da geçtiğimiz günlerde ilk olarak tespit edilmiş, Peru üzerinden olimpiyat oyunları kapsamında Tokyo’ya gelen bir kadının bu varyantı taşıdığı ortaya çıkmıştı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz