Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Meksika sınırında rekor sayıda çocuk yakalandı

ABD’nin Meksika sınırında bir ayda yakalanan refakatsiz çocuk sayısı 19 bine dayanarak rekor kırdı. Normalde yaz sıcağında düşüşe geçen yasadışı göçün bu yıl artışta olmasına dikkat çekildi.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı yetkilileri çarpıcı bilgiler paylaştı. Bakanlığın Sınır ve Göç Politikası birimi üst düzey yetkililerinden David Shahoulian, ABD'nin Meksika sınırında bir ayda yakalanan refakatsiz çocuk sayısının geçen ay en az 19 bin ile en yüksek seviyeye ulaştığını açıkladı. Sınırda yakalanan refakatsiz çocuk sayısı martta 18 bin 877 olarak kayıtlara geçmişti.

80 BİNİ BULABİLİR

Ailesiyle sınırda yakalanan bireylerin sayısının temmuz ayında yaklaşık 80 bin olmasının beklendiğini söyleyen Shahoulian, bunun şimdiye kadar kaydedilen en yüksek ikinci rakam olduğuna dikkati çekti. Shahoulian, ailesiyle gelen her 10 kişiden 7'sinin Meksika ile sınırdaki Texas eyaletinin Rio Grande Vadisi'nde ve Del Rio kentinde sınır devriyesine bağlı olan yerlerde tespit edildiği bilgisini paylaşarak, Rio Grande'ın artışın "merkez üssü" olduğunu belirtti.

TÜM ZAMANLARIN REKORU

Amerikalı yetkili, ailesiyle sınırda bulunan kişi sayısının, 30 Eylül'de sona erecek 2021 mali yılı süresince en yüksek rakama ulaşmasının beklendiğine işaret etti. Yaz aylarında hava sıcaklığının çok yüksek olduğu bölgede, normalde bu dönemde düşen geçiş sayılarının temmuzda yükselmesi dikkati çekti. Ailesiyle sınırda yakalanan kişi sayısı mayısta 88 bin 857 ile şimdiye kadarki en yüksek rakama ulaşmıştı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz