Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Kapitalizm çıldırdı! Gökyüzünde reklam dönemi başlıyor

SpaceX ve Geometric Energy Corporation (GEC) gökyüzünde dijital reklam yayınlamak için ortaklık kurdu. Uzaya fırlatılacak uydu sayesinde markalar diledikleri reklamı gökyüzüne taşıyabilecek.

 

Spacex ve teknoloji girişimi Geometric Energy Corporation (GEC) uzayda dijital Reklam yayınlamak amacıyla ortaklık kurduklarını açıkladı. Uzaya fırlatılacak dijital reklam uydusuyla reklam pazarında yepyeni bir çağ açılması bekleniyor.

ŞİRKETİN REKLAMI VE LOGOSU OLACAK

Teknoloji girişimi Geometric Energy Corporation’ın (GEC) CEO’su ve kurucu ortağı Samuel Reid, CubeSat adlı bir reklam uydusunu uzaya fırlatmak için SpaceX ile ortaklık yaptığını söyledi. Yörüngeye fırlatılacak olan uydunun bir tarafında reklam veren şirketlerin logolarının ve reklamlarının gösterilmesi için teklif verebilecekleri devasa bir ekran olacak.

BÜYÜK ŞİRKETLERİN YENİ REKABET ALANI

Samuel Reid konu hakkında, “Logolarını tasvir etmek isteyen şirketler olabilir… ya da biraz daha kişisel ve sanatsal şeyler olabilir. Belki Coca-Cola ve Pepsi logo yarışına girecek. Uzaya erişimi demokratikleştirebilecek ve merkezi olmayan katılıma izin verebilecek bir şey elde etmeye çalışıyorum. Umarım insanlar uygunsuz, aşağılayıcı veya saldırgan bir şeye para harcamazlar” dedi.

KRİPTO PARA SATIN ALMAK GEREKİYOR

Ayrıca uyduda piksel alanı paylaştırmak için kripto para satın almanız gerekiyor. Reid, müşterilere Dogecoinile ödeme yapabilme imkanı vermek istediğini dile getirdi. SpaceX ise konu hakkında henüz bir yorumda bulunmadı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz