Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Japonya’da yeni tayfun alarmı! Şimdi de Mirinae

NotHaber

Japonya’yı vuran Lupit tayfununun ardından ülkede bu kez de Mirinae tayfun için alarma geçildi.

Japonya, Mirinae ve Lupit Tayfunlarına karşı alarma geçti.

Lupit tayfunu, pazar gecesi Kyushi bölgesinde karaya çıktıktan sonra, pazartesi günü sabah saatlerinde şiddetli rüzgar ve yağmurla birlikte görüldü. Tayfun, Japon Denizi kıyısındaki eyaletler başta olmak üzere ülkenin batı ve güney bölgelerinde etkili oldu.

TAŞKINLARDA BİR KİŞİ KAYBOLDU

Tayfun sonrası Hiroşima, Şimane ve Ehime eyaletlerinde şimdiye kadar toplamda 235 bin kişiye yönelik tahliye uyarısı yapıldı. Yerel emniyet kaynakları, Şimane eyaletindeki yağış sonrası taşan nehirde bir kişinin kaybolduğunu açıkladı. Öte yandan, Pasifik Okyanusu üzerinde saatte 108 kilometre hızla ilerleyen Mirinae Tayfunu'nun başkent Tokyo'da şiddetli yağışa neden olabileceği uyarısında bulunuldu.

ÖNLEMLER ALINDI

Yerel idareler, tayfunların neden olacağı aşırı yağış, sel ve heyelanlara karşı gerekli önlemleri aldı. Batı Japonya Demiryolları, güney bölgelerini kapsayan Sanyo Şinkansen hattında bazı seferleri iptal etti. Ayrıca kuvvetli rüzgar sonrası güneydeki Osaka kenti ile Kansai Havalimanı'nı bağlayan köprü trafiğe kapatıldı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz