Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

İspanyol öğrenciden kovid karşıtı koltuk

NotHaber

Hollanda’da okuyan 21 yaşındaki İspanyol öğrenci, pandemiye uygun seyahat için tasarladığı projeyi açıkladı.

Koronavirüs salgını yaklaşık 1 buçuk yıldır tüm dünyayı sardığından beri güvenli seyahatin yollarını bulmak için hummalı çalışmalar devam ediyor. Özellikle salgın döneminde azalan uçak sefer sayıları, beraberinde kısıtlamalar ve yasaklar sonucu düşen yolcu sayıları, havayolu şirketlerinin verimli çalışamamasına ve finansal olarak zarar etmesine neden oldu.

“EKONOMİ KOLTUK” TASARIMI

Hollanda’nın Lahey kentindeki Delft Teknik Üniversitesi’nde eğitim gören 21 yaşındaki Alejandro Nunez Vicente’nin salgın döneminde yolcu uçaklarıyla seyahati kolaylaştırıcı “Ekonomi Koltuk” tasarımı dikkat çekti. Tasarımının detaylarına ilişkin konuşan İspanyol öğrenci “Proje süresince mevcut koltuk tasarımı (koltuk, sırtlık ve başlık) aynı kaldı, ancak yolcular arasında daha fazla boşluk bıraktığı ve onları farklı yüksekliklerde konumlandırdığı için salgın zamanlarında uçuşlar için daha uygun” dedi.

DAHA FAZLA DİZ MESAFESİ

Rahat seyahat etmenin daha fazla diz mesafesiyle mümkün olacağına inandığını vurgulayan Vicente, “Çözüm, uçaktaki dikey alanı kullanmak ve bagaj bölmelerini koltuk tasarımına uyacak şekilde yeniden tasarlamaktan geçiyor" dedi.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz