Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

İran sınırlarını Afganistan'a kapatıyor

Çatışmaların artması üzerine Tahran, Afganistan ile sınır kapısını kapattı. Sınır bölgesinin Taliban’ın eline geçmesi ve hükümet güçlerinin zor durumda bulunması nedeniyle bu kararın alındığı açıklandı.

İran, çatışmaların artması üzerine Afganistan ile sınır kapısını kapattı. İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Afganistan'ın İran sınırında bulunan Nimruz eyaletinin Zerenc şehri dolaylarında Taliban ile hükümet güçleri arasındaki çatışmalar arttı. Bunun üzerine Afganistan ile olan Milak Sınır Kapısı kapatıldı.

TALİBAN, ZERENÇ'TEN ÇEKİLDİ

Sistani-Beluçistan Eyaleti Vali Yardımcısı Muhammed Hadi Mereşi, Afganistan'daki Zerenc şehrinin dün Taliban'ın eline geçtiğini ancak hükümet güçlerine takviye güç ulaşmasının ardından Taliban'ın çekildiğini söyledi. Mereşi, çatışmaların artması nedeniyle Milak Sınır Kapısı'nın kapatıldığını ve İran'dan Afganistan'a giden 270 kamyonun geri getirildiğini ifade etti.

BÜROKRATA SUİKAST

Diğer taraftan Afganistan’da karışıklık gün geçtikçe artıyor. Cumhurbaşkanlığı sözcüsünün eski yardımcısı ve Hükümet Medya Merkezi Başkanı Devahan Minepal, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Minepal'ın, Kabil'in Darul Aman bölgesinde silahlı kişilerin saldırısına uğradığını açıkladı. Açıklamada, saldırı sonucu Minepal'ın yaşamını yitirdiği bildirildi. Görgü tanıkları ise Minepal'ın camide cuma namazı kıldığı sırada arkasından silahla vurularak öldürüldüğünü öne sürdü.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz