Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Facebook ve Google’den Asya Pasifik’e 5G yatırımı

Google ve Facebook, Asya Pasifik bölgesinde internet kapasitesini artırmak adına denizaltı kablo sistemi hazırlıyor.

Dünya devleri Facebook ve Google, Asya Pasifik’te internet kapasitesini artırmak ve 5G bağlantısı kurmak için ortak yürütülen bir denizaltı kablo sistemi projesi üzerinde çalışıyor.

 

GOOGLE CLOUD’A DESTEK OLACAK

Singapur, Japonya, Tayvan, Guam ve Filipinler'i birbirine bağlayan Apricot kod adlı projenin 2024'te kullanıma girmesi bekleniyor. Apricot, bu yılın başlarında Google tarafından açıklanan bir başka kablo sistemi olan Echo'ya bölgedeki Google Cloud ve diğer dijital servislerin altyapısında destek olacak.

 

DAHA DÜŞÜK GECİKME DAHA FAZLA BANT GENİŞLİĞİ

Google Global Networking Başkan Yardımcısı Bikash Koley, yazdığı blog gönderisinde, "Echo ve Apricot'un, birlikte, Asya'daki şirket ve yeni girişimlere Güneydoğu Asya, Kuzey Asya ve ABD arasında daha düşük gecikme süreleri, daha fazla bant genişliği ve daha dayanıklı bir bağlantı sunacağını" belirtti.

 

FACEBOOK KULLANICILARINA DAHA İYİ HİZMET VERMEK İÇİN

Facebook Ağ Yatırımları Yöneticisi Nico Roehrich ise Apricot'un, "küresel ağ altyapısını geliştirerek her ay Facebook'u kullanan 3,5 milyar kişiye daha iyi hizmet verme çalışmalarının parçası" olduğunu açıkladı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz