Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Eyvah yine Çin! Kuş gribi ilk kez bir insana bulaştı

NotHaber

Koronavirüsün çıkış noktası olan ülkede, şimdi de kuş gribine yakalanan ilk insan vakası kayıtlara geçti.

Dünyayı bir buçuk yıldır etkisi altına alan koronavirüs salgınının ardından bir korkutucu haber daha yine Çin’den geldi. Ülkenin doğusundaki Jiangsu eyaletinde 41 yaşındaki bir kişinin H10N3 Kuş gribi virüsüne yakalandığı teşhisi konuldu. Söz konusu kişinin ateş belirtisi ve diğer semptomları gösterdikten sonra 28 Mayıs’ta hastaneye kaldırıldı. Ancak virüsün hastaya nasıl bulaştığına dair ayrıntı verilmedi.

KÜRESEL ÇAPTA BİR İLK

Kuş gribine yakalanan başka hiçbir insan enfeksiyonu vakası daha önce küresel olarak bildirilmemişti. Yetkililer, virüsün insandan insana bulaştığına dair herhangi bir kanıt bulunmadığını söyledi. Virüsün insandan insana bulaşmasının kanıtlanması durumunda ne olacağı ise merak konusu.

EKONOMİ DURMUŞTU

Koronavirüs salgını sonrası tüm dünyada karantina uygulamalarına gidilmiş, başta sanat ve hizmet sektörü olmak üzere ekonominin her alanında durgunluk patlak vermişti. Karantinaların küresel çapta sonlanmaya başladığı bir dönemde yeni bir salgının patlak vermesi en korkulu senaryo.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz