Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Ermenistan’dan itiraf: Rusya’dan silah alıyoruz

Karabağ Savaşı hezimetini geride bırakamayan Erivan’dan itiraf gibi bir açıklama geldi. Güvenlik Konseyi Sekreteri Grigoryan, “Ordumuzun modernizasyonu için Kasım 2020’den bu yana Rusya’dan silahlar alıyoruz” diye konuştu!

Azerbaycan karşısında aldığı tarihi hezimet sonrası bir türlü toparlanamayan ve iç karışıklıkların etkisi altına giren Ermenistan'dan itiraf gibi bir açıklama geldi. Ermeniler ordularını yeniden ayağa kaldırmak için Rusya'dan Kasım 2020'den beri silah aldıklarını ifade etti. Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan, Ermenistan ordusunu tümüyle yenilemek istediklerini belirterek, "Kasım 2020'den bu yana cephaneliğimizin modernizasyonu ve yenilenmesi için Rusya'dan silahlar aldık." dedi.

İŞ BİRLİĞİ DUYURUSU YAPMIŞLARDI

Ermenistan hükümetinin, ordusunun "yenilenmesine" dair süreci en kısa sürede tamamlamayı hedeflediğini belirten Grigoryan, "Ermenistan hükümeti, ordusunu tümüyle yenilemek istiyor. Kasım 2020'den bu yana Rusya’dan aldığımız silahların temelinde by fikir yatıyor. Bu kalıcı bir süreç oldu." ifadelerini kullandı. Ermenistan hükümetince 18 Ağustos'ta yapılan açıklamada, ülke ordusunun modernleştirilmesi ve yenilenmesine dair süreçte Rusya ile iş birliği yapılacağı belirtilmişti.

4,8 MİLYAR DOLARLIK KAYIPLARI VAR

Dağlık Karabağ ve çevresindeki illeri Ermenistan'ın işgalinden kurtarmak için 27 Eylül 2020'de operasyon başlatan Azerbaycan ordusu, 10 Kasım 2020'de sona eren savaşta hem topraklarını işgalden kurtarmış hem de Ermenistan ordusuna büyük darbe vurmuştu. Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi (UNEC) araştırmasına göre, Ermenistan, savaşta 4,8 milyar dolar değerinde silah kaybetti.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz