Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Erivan’da protestocular hükümeti bastı

NotHaber

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın istifasını isteyen protestocular Erivan’da hükümet binasına zorla girdi!

Ermenistan’da gerginlikler dinmiyor. Ülkede 2018’den bu yana iktidarda olan Başbakan Nikol Paşinyan, ordunun geçen hafta istifasını talep etmesi üzerine patlak veren siyasi krizle karşı karşıya. Başkent Erivan’da toplanan ve Paşinyan’ın istifasını isteyen bir grup protestocu, hükümet binasını bastı.

CUMHURBAŞKANI KABUL ETMEDİ

Ordunun istifa etmesi talebini darbe girişimi olarak niteleyerek kınayan Paşinyan, Genelkurmay Başkanı’nı görevden almıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle bu kararı imzalamayı reddetmişti. Paşinyan Genelkurmay Başkanı’nın görevden alınması talimatını yeniden Cumhurbaşkanı’na gönderdi.

SORUMLULUĞU KABUL EDİYOR AMA...

Ermenistan, 2. Karabağ Savaşı’nı kaybedince 29 yıldır işgal altında tuttuğu toprakları Azerbaycan’a bırakmak zorunda kalmıştı. Paşinyan, ateşkesin imzalandığı 10 Kasım’dan bu yana istifa çağrılarıyla karşı karşıya bulunuyor. Ermeni lider, yenilgide sorumlu olduğunu kabul etmesine karşın istifa etmeyi reddediyor.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz