Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Dubai'de korkutan patlama!

NotHaber

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrindeki Cebel Ali Limanı açıklarındaki bir gemide meydana gelen patlama sonrası yangın çıktı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai kentinde dün gece geç saatlerde büyük bir patlama yaşandı. Dubai Enformasyon Ofisi patlamanın nedeninin Cebel Ali Limanı'nda demirli bir geminin konteynırından kaynaklandığını açıkladı. Meydana gelen patlama sonucu yangın çıktığı da bildirildi. Yangın kontrol altına alınırken olayla ilgili araştırma devam ediyor.

BİR HAFTADA ÜÇ PATLAMA

BAE, sivil savunma ekipleri, patlamada ölen ya da yaralanan olmadığını açıkladı. Patlama ve yangın görüntüleri sosyal medyaya büyük yankı uyandırdı. BAE'nin en önemli limanlarından olan Cebel Ali Limanı, Dubai kent merkezinin 30 kilometre uzağında bulunuyor. Öte yandan Dubai’deki bu olayla birlikte dünya genelinde 1 haftada denizde meydana gelen üçüncü patlama oldu. Diğer iki patlama Meksika Körfezi ve Hazar Denizi’nde yaşanmıştı.

 

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz