Çin’de yapay zekalar yine iş başında

Çin’de yapay zekalar yine iş başında
NotHaber

Çin’in Şangay kentinde hizmete açılan bir restoran müşterilerini yapay zeka ile çalışan robotik kolların hazırlayıp sunduğu yemeklerle ağırlıyor.

Çin’in Şangay kentinde yemeklerin Yapay zeka tarafından yönetilen Robotik kollar tarafından hazırlanıp sunulduğu bir restoran hizmete açıldı.

BU RESTORANDA ET 1,25 DOLAR

Yaklaşık 130 metrekare alana sahip restoranda 20'den fazla masa bulunurken, banka kartı, karekod ve dijital RMB gibi çeşitli seçeneklerle ödeme yapılabiliyor. Restoranda et yemekleri 8 yuana (1,25 dolar), sebze yemekleri ise sadece 3,5 yuana (0,55 dolar) satılıyor.

ROBOTLAR BENDEN DAHA İYİ YEMEK PİŞİRİYOR

Hongqiao Topluluğu sakini MA, "Çok ekonomik, düşük fiyatlı. Noodlelar sadece 11,5 yuan (1,80 dolar) tutuyor ve gerçekten çok lezzetli. En önemlisi de her şey çok hijyenik, çünkü bütün pişirme işi robotlar tarafından gerçekleştiriliyor" dedi. Hongqiao Topluluğu sakini Yang ise, "Robotlar benden daha iyi yemek pişiriyor. Yemekler çok lezzetli. Gelecekte evde bir robota sahip olmayı isterim" ifadelerini kullandı.

“MALİYETLERİ YÜZDE 50 İLA 80 DAHA DÜŞÜK”

Xi Xiang E-Ticaret Limited Şirketi CEO'su Li Ming, "Yapay zekalı restoran akıllı. Mutfaktaki her şey nesnelerin interneti yoluyla birbirine bağlı. Yemek pişirme süreci otomatik ve dijitalleştirilmiş. Tüm malzemelerin ve tüm pişirme sürecinin izlenmesi mümkün. Günde 800 ila bin kişiye yemek sunabiliriz. Yapay zekalı mutfakların iş gücü maliyetleri, geleneksel mutfaklara göre yüzde 50 ila 80 daha düşük" dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz