Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

“Britanya yeni Türkiye oluyor”

NotHaber

İngiliz The Economist, AB’den ayrılan Büyük Britanya’nın, “AB’ye her fırsatta darbe vuran yeni Türkiye olacağı”nı yazdı.

İngiltere’nin önemli yayın organlarından The Economist’te “Britanya yeni Türkiye mi oluyor” başlıklı bir yazı yayınlandı. Avrupa Birliği’nden resmi olarak geçtiğimiz yıl ayrılan Britanya ve politik birliğin lokomotifi İngiltere, AB ile her fırsatta sorun yaşamaya başladı.

Bu durumu ele alan The Economist, “Her fırsatta AB’ye darbe vurmaya çalışan Britanya’nın önünde iki uç seçenek bulunuyor. Biri İsviçre diğeri de Türkiye örneği. Yani AB’nin üstünlüğünü kabul eden İsviçre ve ticaret anlaşmalarını harfiyen uygulayıp diğer pek çok konuda Brüksel ile zıtlaşan Türkiye” ifadeleri kullanıldı.

“ERDOĞAN ÜLKESİNİ DÜŞÜNÜYOR”

Yazıda, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte tamamen kendi yolunu çizdiğini, Ankara’nın çıkarlarını Brüksel ile ortaklığın önüne geçirerek zaman zaman Doğu bloğu ile de etkili ortaklıklar imzaladığına dikkat çekildi.

YAKIN GELECEKTE KESİNLEŞECEK

The Economist’e göre Londra’nın hangi yolu seçeceği yakın gelecekte netleşecek. Kendi ticaret anlaşmalarını imzalamaya ve kurallarını koymaya şimdiden başlayan Britanya’nın yeni Türkiye olma yolunda emin adımlarla ilerlediği sonucuna ulaşılıyor.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz