Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Biden: Türkiye’nin varlığı ABD için olağanüstü bir tehdit

ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye’nin Suriye’deki varlığını ABD için ‘olağanüstü bir tehdit’ olarak yorumladı.

Türkiye’nin Suriye’deki varlığı ABD Başkanı Joe Biden’ın Temsilciler Meclisi’ne gönderdiği mektuba konu oldu.  ABD Başkanı, Türkiye’nin DEAŞ ve YPG’ye karşı yürüttüğü operasyonları kastederek ‘Türkiye’nin Suriye’deki varlığı ABD’ye karşı olağanüstü bir tehdit oluşturmayı sürdürüyor” dedi.

JOE BIDEN: TÜRKİYE’NİN SURİYE OPERASYONLARI DEAŞ İLE MÜCADELMİZE ZARAR VERİYOR

Amerika’nın Sesi Türkçe’nin haberine göre, Biden ABD’nin Suriye’deki askeri varlığının 1 yıl daha uzatılması isteğini Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye bir mektupla iletti. Mektubunda, Suriye’nin kuzeyinde bulunan Türkiye’nin, DEAŞ’ı yenilgiye uğratma çabasına zarar verdiğini ileri sürdü. Ayrıca sivilleri tehlikeye attığını, bölgedeki barışı da zedelediğini yazdı.

ABD ASKERLERİ 1 YIL DAHA SURİYE’DE KALACAK

Türkiye’nin varlığını gerekçe göstererek ABD askerlerinin 1 yıl daha Suriye’de kalmasını kongreden istedi. Biden’ın talebi kabul edildi ve ABD’nin Suriye’deki askeri varlığı Kongre tarafından bir yıl daha uzatıldı. Karar göre ABD askerleri 14 Ekim 2022 tarihine kadar Suriye’de kalacak.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz