Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Beş bin Faslı göçmen yüzerek İspanya’ya geçti!

NotHaber

Bir günde, 700’ü çocuk 5 bin Faslı düzensiz göçmen İspanya’nın Afrika kıyısındaki Ceuta şehrine yüzerek geçti.

Afrika’dan Avrupa’ya göç akını devam ediyor. Son olarak Fas’tan İspanya’ya 24 saatte 5 bin düzensiz Göçmen yüzerek geçiş yaptı. Ülkenin Fas’a komşu olan Ceuta şehrine geçen göçmenleri güvenlik güçleri durdurmakta zorlandı. Düzensiz göçmenlerin arasında 700 çocuk da yer alıyor.

BARINAKLARA YERLEŞTİRİLDİLER

Şehre gelen göçmenler barınaklara yerleştirildiler. Ancak yeterli sayıda barınak olmadığı için bazı göçmenler sanayi sitesindeki depolara yönlendirildiler. Öte yandan İspanya Dışişleri Bakanı Arancha Gonzalez Laya, yasa dışı giriş yapan göçmenlerin Fas'a geri gönderileceğini söyledi.

İSPANYA – FAS İLİŞKİLERİ GERGİN

İspanya-Fas ilişkileri, Batı Sahra meselesinden dolayı oldukça gergin. Gerginliğin sebeplerinden biri de, İspanya'daki sol koalisyon hükümetinin, 22 Nisan’da Batı Sahra Polisario Cephesi Genel Sekreteri İbrahim Gali'yi, Kovid-19 nedeniyle tedavi görmesi için gizlice ülkeye getirmesi. Gali’nin Logrono kentindeki bir hastaneye kaldırmasıyla diplomatik krize dönüşmüştü. Son göçmen akını da ilişkilerdeki gerginliği bir üst noktaya taşıdı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz