Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Belgrad’da hediye çeki izdihamı

NotHaber

Bir AVM, “Koronavirüs aşısı olan ilk 100 kişiye hediye çeki veriyoruz” deyince Sırp vatandaşlar izdihama sebep oldu.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad bir anda dünya gündemine oturdu. Bir AVM koronavirüs aşısı olan ilk 100 kişiye 3 bin dinar (yaklaşık 250 lira) indirim çeki vereceğini duyurdu. Kısa bir sürede binlerce kişi AVM'ye akın edince kampanya bir anda izdihama dönüştü. Hem koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmak için hem de indirim kuponunu alan şanslı kişiler arasında yer almak isteyenler adeta birbirleriyle yarıştı.

DEVLET DE AŞI BONUSU VERECEK

İzdiham görüntüleri ile gündeme gelen Sırbistan aldığı karar ile de dünyada bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Belgrad yönetimi, koronavirüs aşısı olan vatandaşlarına ödeme yapma kararı aldı. Bu kapsamda aşılanan kişilere bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin dinar verilecek.

CUMHURBAŞKANI AÇIKLAMIŞTI

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic “Aşı olarak sorumlu bir davranış sergileyen kişileri ödüllendirmeliyiz” diyerek kampanyayı duyurmuştu. Ödeme 31 Mayıs'a kadar en az bir doz aşılanacak olan 16 yaşın üzerindeki vatandaşlara yapılacak.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz