Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Afganistan’da bakandı, Almanya’da kurye oldu!

Afganistan’ın eski İletişim ve Teknoloji Bakanı Saadat’ın, Almanya’da bisikletli yemek kuryeliği yaptığı ortaya çıktı.

 

Afganistan’ın eski İletişim ve Teknoloji Bakanı Sayed Ahmad Saadat’ın parası bittiği için Leipzig şehrinde yemek teslimatı firmasında bisikletli Kurye olarak çalıştığı ortaya çıktı. Saadat'ın Aralık 2020'de bakanlıktan ayrılarak Almanya'nın Saksonya eyaletine geldiği belirtildi.

İSTİFAYA ZORLANDI

2018’e kadar Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin kabinesinde yer aldığı bilinen Saadat’ın görevlerinden biri kırsal nüfus için cep telefonu ağını genişletmekti.  Gani hükümetinin kendisini istifaya zorladığını iddia eden eski bakanın Aralık 2020'de uçakla Almanya’ya geldiği öne sürüldü. Saadat, parasını tükettikten sonra Lieferando şirketi için kuryelik yapmaya başladı.

"BASİT BİR HAYAT YAŞIYORUM"

‘’Şu an basit bir hayat yaşıyorum. Almanya'da kendimi güvende hissediyorum. Almanya'da kendimi güvende hissediyorum. Leipzig'teki hayatımdan memnunum.’’ diye konuşan eski bakan, Almanca kursuna gidebilmek ve daha fazla eğitim almak için para biriktirdiğini ifade etti. Şimdiki hayalinin ise Alman Telekom şirketinde çalışmak olduğunu belirtti.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz