Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

ABD’de iki Asyalı’ya bıçaklı saldırı girişimi

NotHaber

San Fransisco kentinde otobüs bekleyen Asya kökenli 2 kadın, bıçaklı bir saldırgan tarafından yaralandı.

ABD'deki ırkçı saldırı haberlerine her gün yenisi ekleniyor. Şimdi de San Francisco kentinde Asya kökenli iki kadın otobüs durağında bıçaklı saldırıya uğradı. Kent merkezinde Market Caddesi ile 4. Cadde'nin kesiştiği bölgede bıçaklı bir saldırgan, durakta otobüs bekleyen 68 ve 85 yaşlarındaki iki kadını yaraladı.

“NEFRET SUÇU MU” ARAŞTIRMASI

Yaralıların durumu hakkında bilgi verilmezken, saldırıyı gerçekleştirdiğinden şüphelenilen 54 yaşındaki bir adam gözaltına alındı. Polis olayın ırkçı nefret saldırısı olup olmadığını soruşturuyor.

SON AYLARDA ÖRNEKLERİ ÇOK

San Francisco kentinde son aylarda Asya kökenli kişilere yönelik saldırılar meydana gelmişti. Şubat ayında 83 yaşındaki bir adam itme sonucu düşerek kalçasını kırmış, martta 83 yaşındaki Vietnamlı bir adam da benzer bir saldırıda düşerek boyunu incitmişti. Aynı ay içinde 77 yaşındaki bir kadın da darp edilerek yaralanmıştı. Komşu Oakland kentinde de geçen hafta Çin Mahallesi Ticaret Odası Başkanı Carl Chan, ırkçı hakaretlerde bulunan bir kişi tarafından tartaklanmıştı.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz