KYK Kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ücretleri ne kadar? Gözler KYK bursların

KYK Kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ücretleri ne kadar? Gözler KYK bursların
NotHaber

KYK yurt başvuru sonuçları 16 Eylül Perşembe günü erişime açıldı. Bu haberin ardından KYK burs ve kredi başvuruları için gözler GSB’ye çevrildi. Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler. Peki KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak, KYK burs ücretleri ne kadar? Tüm bu soruların yanıtı haberimizde.

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

KYK BURS BAŞVURUSUNU NEREDEN ÖĞRENİLENECEK? Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

Başvuru işlemleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kurumsal İletişim Merkezi (444 0 472) ve resmi Twitter destek hesabı KYGM_DESTEK üzerinden 7 gün 24 saat bilgi alınabiliyor.

 

KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde devlet tarafından öğrencilere sağlanan burs ödemeleri bir eğitim yılında 12 kez yapılıyor. Öğencilerin her ay başında T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre burs ödemesi gerçekleşiyor. 

Geçtiğimiz yıl üniversite öğrencilerine ödenen burs miktarı zamlanarak 650 TL’ye çıkarılmıştı. Bu yıl da burs ücretlerine zam yapılması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz