Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Rüyada Mahkemeye Çıkmak

Rüyada yargılanmak, rüya sahiplerinin gerçek hayatlarında sıkıntı ve dert çektikleri her durumdan birileri sayesinde kurtulmalarına delalet edilmiştir. Rüya sahipleri eğer maddi açıdan iyi durumda olmayan kişilerse kısa sürede sorunlarını çözeceklerdir. Ayrıca bazı din alimleri, rüyada mahkeme görmek hakkında kişiler için bir durumdan suçlu olmamalarına rağmen suçlu muamelesi görecekleri yorumunda da bulunmuştur.

Rüyada Mahkeme Görmek Diyanet

Diyanet’e göre Rüyada mahkeme görmek veya bir davaya katılınması, rüya sahiplerinin fiziki anlamda bir kavgaya girmesine ve hasar almasına delalet edilmiştir. Özellikle erkek rüya sahipleri, girecekleri bir kavga sonrasında uzunca bir süre hastanede kalabilirler.

Rüyada Mahkemede Yargılanmak

Rüyada mahkemeye çıkıp yargılandığını görmek, rüya sahiplerinin çok hayırlı bir işe şahit olacaklarına delalet edilmiştir. Bu durum nikah şahidi olmak olabilir. Bunun yanında çok sevdikleri bir kimsenin doğumunda bulunabilir veya bulunduğu bir yerde olanlar sebebiyle çok mutlu günler geçirebilirler.

Rüyada Mahkeme Salonunda Olduğunu Görmek

Rüyada mahkeme salonunda olmak, iki farklı biçimde delalet edilmiştir:

  • Bazı rüya tabircileri, rüyasında mahkeme salonunda girdiğini ve orada bulunduğunu görmüş kimseler için yakın zamanda geçmişlerinde yaşadıkları ancak çözmeden üstünü örttükleri bir olayla yakın zamanda yeniden karşılaşmalarına delalet edilmiştir. Geçmişte çözemedikleri her sorun çözülecek ve rüya sahiplerinin akıllarında soru işareti kalmayacaktır.
  • Birtakım din alimlerince bu rüya, rüya sahiplerinin bir konuda haksız olmasına ve bu haksızlıklarını kabul etmemelerine delalet edilmiştir. Rüya sahipleri haksızlığı ancak dışarıdan birinin anlatımı ile görebilecektir.

Rüyada Mahkeme Salonu ve Hakim Görmek

Rüyada hakimi mahkeme salonunda görmek, rüya sahiplerinin çok adil bir insan olmasına yorumlanmıştır. Rüya sahiplerinin bu yönü nedeniyle arkadaş çevresi tarafından daima akıl alınan bir insan olduğu da söylenmiştir. Eğer rüya sahipleri, rüyasında gördüğü mahkemede sinirli bir hakimle karşı karşıya kaldığını görmüşse, hoşuna gitmeyen birtakım olaylar yaşayacak ve bu olaylara müdahale edemeyecektir.

Rüyada Mahkemede Konuşmak

Rüyada mahkemede şahitlik yapmak, rüyayı görmüş kişilerin bir yerde bir konuşma yapmasına işaret edilmiştir. Kişilerin yapacakları bu konuşmalardan sonra birçok insan tanınacağı, bu tanınması sayesinde de zamanla bulunduğu konumdan yükseleceği yorumları yapılmıştır.

Rüyada Mahkemeye Hazırlanmak

Mahkemeye çıkmak için hazırlanmayı rüyada görmek, henüz bir meslek sahibi olmayan kişiler için hukuk okumaya delalet edilmiştir. Kişiler avukat olmaya karar verebilirler. Yaşları geçkin kimselerin bu rüyayı görmeleri ise, içinde bulunmak zorunda kalacakları bir olaya karşı kendilerini savunacaklarına delalet edilmiştir. Rüya sahipleri haklılıklarını savunacak ve ispat edebileceklerdir.

Rüyada Mahkemelik Olmak

Rüyada mahkemeye çıkmak, bazı alimlere göre rüyayı görmüş kişileri çok heyecanlandıracakları yeni iş girişimlerinde bulunmalarına delalet edilmiştir. Rüya sahipleri, bu girişimler sayesinde çok para kazanacak ve omuzlarına yüklenecek olan yeni sorumluluklar dolayısıyla daha fazla çalışmaya başlayacaklardır.

Rüyada Mahkemede Ağlamak

Rüyada mahkemeye çıkıp ağlamak, rüya sahiplerinin haklı oldukları bir durumu başka insanlara kanıtlayamamasına yorumlanmıştır. Rüya sahiplerinin gösterecekleri deliller insanlar için yeterli gelmeyecek ve rüya sahibi toplum tarafından dışlanacaktır.

Rüyada Birini Mahkemeye Vermek

Rüyada birine dava açmak, rüya sahiplerinin hak ettikleri bir şeye ulaşmalarına delalet edilmiştir. Özellikle miras tartışması içinde olan kimseler, hukuki yollara başvurarak hak ettikleri payları elde edeceklerdir.

Rüyada Mahkemeyi Kazanmak

Rüyada dava kazandığını görmek, rüya sahiplerinin haklılığına delalet sayılmıştır. Eğer gerçek hayatta rüya sahipleri biri tarafından suçlanmış ve mahkemeye çıkmak için hazırlık yapıyorsa haklı çıkıp karşısındaki kişiden hak ettiği her şeyi alacaktır.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz