Kapat
Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar
Rüyada Kel Adam Görmek

Rüyada Kel Adam Görmek

Rüyada Kel Adam Görmek
ÖZET

  • Rüyada kel bir adam görmenin anlamı nedir? Rüyada kel adam görmek hakkında rüya tabirleri ve yorumlar haberimizde.

Rüyada saçsız bir adam görmek, pek çok rüya âlimi tarafından rüya sahibinin alacağı bir haber ile kafasının karışacağına, doğru bildiği yoldan içine kuşku duyarak sapacağına, rüya sahibinin ticaret ile uğraşıyor olması halinde kendi başına hareket etmekte zorlanacağına ve dolandırılma tehlikesi geçireceği tabir edilmiştir. Rüyada kel adam görülmesi, rüya sahiplerinin detaycı ve hayatta her şeyin kusursuz olarak ilerlemesi gerektiğini savunan insanlar olduğuna işaret eder. Böyle detaycı ve mükemmeliyetçi kişiler hayatları boyunca çok fazla çalışır ve çok fazla yorgunluk yaşarlar bu sebeple de rahatsız olurlar. Rüyada kel adam görmek, sorunların geçici olduğuna tabir edilir. Rüya sahipleri, hayatın her alanında atmış oldukları adımları temkinli olarak atarlar ve hayat tecrübeleri sayesinde her türlü konuda kendilerini ifade etmekte zorlanmazlar. İmamı Nalbusi (r.a) diyor ki, rüyada kel olduğunu gören kişi, sahip olduğu servetinin gideceğini ve etrafında onu tanıyan insanların gözünden düşeceğini tabir eder. İmamı Nalbusi (r.a) rüyada bir kadının kel olduğunu gören rüya sahipleri için, fitnenin içinde olduğu bir olayın meydana çıkacağına işaret eder.

Rüyada Kel Kalmak

Rüya tabirleri kaynaklarına göre, âlimler tarafından rüyada kel görmek kötüye yorulmaktadır. Rüyada kel kaldığını gören kişi, ticaret ile uğraşıyorsa bu ticaretten zarar edeceği, memur ise maaşının kesileceği, işçi ise günlük parasının kesileceği rivayet edilir. Rüya sahibi hasta bir kimse ise, hastalığı daha da ağırlaşacağı da işaret edilmektedir. İmamı Nalbusi (r.a) diyor ki, rüyada kişi kendisinin kel olduğunu görürse serveti gidecek ve halkın gözünden düşecektir.

Rüyada Saçının Yarısı Dökülmüş Adam Görmek

Rüyada saçının yarısı olmayan adam görmek, bazı rüya âlimleri tarafından çok sağlık bir bebeğin doğacağına ve bu bebek sayesinde aile içerisinde yaşanan kavgaların son bulacağı ve sorunların çözüleceğine işaret edilir. Rüyada saçının yarısı dökülmüş adam görülmesi, rüya sahibinin hayırlı ve bereketli kazançlar elde edeceği de rivayet edilir. Rüya âlimleri, rüya sahibinin iş hayatında önemli ve büyük kazançlar elde edeceğini ve hayalini kurduğu işlerin mutluluk ve başarı ile gerçekleşeceğine, kişinin iyi yerlere geleceğine işaret etmektedirler.

Rüyada Beyazlamış Saç Görmek

Rüyada beyaz saç görmek, rüya sahibinin mutlu bir hayata sahip olacağına ve Allah tarafından, hayal ettiği her şeyi nasip edeceğine ve anne ve babasından hayır duası alması gerektiğine, bu dualar ile birlikte karşısına çıkacak tüm engelleri aşacağına işaret edilir.

Rüyada Altın Rengi Saç Görmek

Rüyada altın gibi parlayan saç görmek, rüya sahibinin hayatı boyunca herkes tarafından saygı göreceğine, manevi duygularının artacağına ve sorunlarını yakın zamanda çözerek çok mutlu olacağına rivayet edilir.

Rüyada Saçın Tıraş Edildiğini Görmek

Rüyada hac zamanı saçın tıraş edilmesi, İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre, dinde salah, selamet ve günahlara kefaret edileceğini tabir eder. Haram aylarda tıraş olmak ise, rüya sahibinin borçlarını ödemesine ve yaşadığı sıkıntıdan çıkmasına işaret eder. Rüyada saçını tıraş ettiğini gören kişi kadın ise, kocasını ya da bir yakınını kaybedeceği tabir edilmektedir.

Rüyada Saç Yolmak

Rüyada saç yolmak, rüya sahibi için İmamı Nalbusi (r.a) diyor ki, bir kimse ile münasebetini ve sohbetini keseceği ve sahip olduğu malını israf yolu ile kaybedeceğini işaret eder.

Rüyada Saçın Tek Tek Koptuğunun Görülmesi

Rüyada saçın artarda koptuğunun görülmesi hakkında İmamı Nalbusi (r.a) diyor ki, rüya sahibi çalışarak kazandığı tüm birikimini kaybedeceğini işaret etmektedir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz