Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Rüyada Kefenli Ölüler Görmek

ÖZET

  • Rüyada kefenli ölüler görmek ne anlama gelir? Bu sorunun yanıtı ve rüyada kefenli ölü görmek hakkında rüya tabirleri ve yorumlar haberimizde.

Rüyada kefenlenmiş cenazeler görmek, rüya sahiplerinin bugüne kadar sürekli sabır ettikleri şeylerin hem kendilerinin istediği gibi hem de kendileri için çok hayırlı olmasına delalet edilmiştir. Ancak bazı rüya alimleri, rüyasında kefenli ölüler görmüş kişilerin bir belaya bataklığa batar gibi battıklarını ve bulaştıkları şeyin ancak ölümle çözüleceğinin yorumunu yapmışlardır. Rüya sahiplerinin bu davayı çözebilmeleri için yaşadıkları yerden kaçmaları veya ölümü göze almaları gereklidir.

Rüyada Beyaz Kefen Görmek

Rüyada kefen görmek, rüya tabirleri kaynaklarında çeşitli olarak şöyle yorumlanmıştır:

  • Eğer rüyayı görmüş kişiler kadınsa, başlarını örtebilir ve dinin kendisine buyurduklarını layıkıyla yerine getirmeye başlayabilir. Rüya sahipleri bu gereklilikleri kimsenin zoruyla yapmayacaklardır, kendi istekleri doğrultusunda dine yöneleceklerdir.
  • Eğer rüya sahipleri erkekse, babalarını veya ağabeylerini toprağa verebilirler. Kişilerin bir hastalıkları olabilir veya bu ölüm ani bir biçimde gerçekleşerek kişilerin ailelerine ateş gibi düşebilir.

Rüyada Ölmüş Birini Kefenli Görmek

Geçmişte ölmüş birinin rüyada kefenli olması, birçok din alimi için rüya sahiplerinin ahiret hayatının çok temiz olmasına delalet edilmiştir. Kişiler Allah’ın da izniyle cennete gidecek ve yaşamları boyunca yaptıkları tüm iyiliklerin karşılıklarını almış olacaklardır.

Rüyada Kefen Görmek Diyanet

Diyanet için rüyada görülmüş kefen, rüya sahiplerinin ecellerinin çok yakın olmasına delalet edilmiştir. Özellikle ağır bir hastalık geçirmekte olan kişilerin kefen görmeleri, birçok alim tarafından rüya sahiplerinin yaşayacak daha fazla zamanlarının olmamasına yorulmuş ve kişilerin son günlerini diledikleri gibi yaşamaları gerektiğine yorumlanmıştır.

Rüyada Kefene Sarılı Birini Görmek

Rüyada kefenlenmiş birinin görülmesi, rüya sahiplerinin gerçek hayatlarında da kefene sarılmış birini göreceklerine delalet sayılmıştır. Bu kimse, rüya sahiplerine manevi olarak çok yakın biri olabilir. Kişiler eğer ölülerden korkuyorsa, bu kişinin cenazesiyle beraber bu korkularını yeneceklerdir.

Rüyada Kefenli Bebek Görmek

Rüyada kefene sarılmış bebeğin görülmüş olması, rüyayı görmüş kimseler için iki farklı biçimde yorumlanmıştır:

  • Eğer rüya sahipleri evliyse ve bir bebekleri varsa, bu rüya kendi bebeklerine gelecek çok ciddi bir hastalığa delalet edilmiştir. Eğer kişilerin bebekleri güçlüyse, bu hastalık dolayısıyla ölmeyecek ancak ömür boyunca taşıyacak bir hastalığa sahip olacaktır.
  • Rüyayı görmüş kişilerin bekar ve çocuk sahibi olmadığı durumlarda, yeni tanışacakları biri ile aralarında geçen ilişkinin yalan olacağı yorumu yapılmıştır. Rüya sahipleri bu kişiye koşulsuz bir sevgi ile bağlanmış olabilirler. Karşı taraflarındaki kişi de bunun böyle olduğunu söyleyebilir ancak rüya sahipleri inanmamalı kendine çok dikkat etmelidir.

Rüyada Ölmüş Birini Canlı Görmek

Gerçek hayatta ölü birinin rüyada canlı olarak görülmesi, rüyada görülmüş kişinin rüya sahibi tarafından çok özlenmesine delalet edilmiştir. Kişiler ölmüş kişilere karşı olan özlemleri ile başa çıkamadıkları sebebiyle bu rüyayı görüyor olabilirler. Rüya sahiplerinin arada kabir ziyareti yapması ve vefat etmiş kişi için bolca dua etmesi gerektiği öğütlenmiştir.

Rüyada Kefene Sarılmak

Rüyada biri tarafından kefenlenmek, rüya sahiplerinin yapacakları hataların kendilerini ipe götüreceğine delalet edilmiştir. Bu nedenle rüyayı görmüş kişilerin kendilerine sunulan teklifler hakkında karar vermeleri gerektiğinde çok dikkatli kararlar almaları ve güvenmedikleri insanlarla bu kararlarını paylaşmamaları gerektiği yorumları eklenmiştir.

Rüyada Ölüyü Kefenlememek

Rüyada ölmüş birini kefene sarmamak, birçok rüya alimine göre kişilerin doğru yoldan ölmemesine delalet edilmiştir. Rüyayı görmüş kimselerin kefenleri olmadan vefat edişleri, birçok din alimine göre de rüya sahiplerinin abdestlerinin olmadan ve kelime-i şahadet çekemeden ölmelerine yorumlanmıştır.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz