Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Rüyada Cinayete Tanık Olmak

Rüyada Cinayete Tanık Olmak Ne Anlama Gelir? Bu sorunun yanıtı ve Rüyada Cinayete Tanık Olmanın Anlamı hakkında rüya tabirleri haberimizde.

Rüyada cinayete şahit olmak, rüyayı görmüş kimselerin yakın bir süre içinde maddi sıkıntı içine girmelerine yorumlanmıştır. Eğer rüyayı görmüş kişiler, kısa süre önce bir iş ortaklığı yapmaya başlamışlarsa bu iş ortaklığından cayma talebinde bulunabilirler. Birçok din alimi, rüyasında bir cinayet işlendiğini görmüş kimseler için hayatının en şanslı ve en güzel dönemlerine girecekleri yorumu yapılmıştır.

RÜYADA CİNAYET İŞLEMEK

Rüyada birini öldürmek, bazı rüya yorumcularına göre rüyayı görmüş kişilerin bir işe çok büyük bir heves ve umutla girmesine yorumlanmıştır. Ancak rüya sahipleri bu heves ettikleri işler için çok büyük hayal kırıklıkları yaşayacaklardır. Birçok rüya yorumcusu için de rüya sahipleri kendilerine geçmişte vaat edilmiş bazı şeyleri elde edememeleri sonucunda bazı insanlarla tartışmalar içine girebilirler.

RÜYADA CİNAYET İŞLENDİĞİNİ GÖRMENİN PSİKOLOJİK YORUMU

Rüyada işlenen cinayet, birçok uzmana göre rüya sahiplerinin gerçek hayatlarında yaşadıkları ancak bu yaşantıdan çok rahatsız olmalarına yorumlanmıştır. Kişiler kendilerini çok mutsuz hissedebilir veya uzun zamandır aralarında husumet geçen insanlarla aynı ortamda bulunmak zorunda kalabilirler. Rüya sahiplerinin hayatlarında yaşanacak bu can sıkıcı durumlar, kişilerin kendilerini çok rahatsız hissetmesine neden olacaktır.

RÜYADA HAYVAN ÖLDÜRMEK

Bir hayvanı öldürdüğünü rüyada görmek, rüya sahiplerinin aslında suçlu olmayan birini haksız yere suçlamasına yorumlanmıştır. Bu durum, rüya sahiplerinin birini suçlama güdüsü nedeniyle yaşanabilir. Ancak hangi şekilde olursa olsun rüya sahipleri konu kapandıktan çok sonra bir pişmanlık hissedeceklerdir. Bu durumun yaşanmaması için kişiler, rüya sahiplerine insanları dinlemeden yargılamamalarını önermiştir.

RÜYADA CİNAYET İŞLEDİĞİNİ ÖĞRENMEK

Rüyada cinayet işleyip farkında olmamak, rüyayı görmüş kimselerin gerçek hayatlarında da anlamadan bir hata yapacaklarına delalet edilmiştir. Kişilerin yapacakları bu hata, kendilerine uzun yıllar boyunca çok farklı şeylerin yük olmasına neden olabilir. Rüya sahipleri eğer, bir cinayet işledikleri polis gibi yetkili birinden öğrenirlerse, gerçek hayatlarında bir konu yüzünden hem çok acı çekecek hem de bu acıyı çok uzun süreler boyunca duyacaklardır.

RÜYADA SERİ KATİL OLDUĞUNU GÖRMEK

Rüyada birçok cinayet işlenmesi, rüya sahiplerinin hayatlarında gerçekleşmesine ihtimal dahi vermedikleri olayların olmasına yorumlanmıştır. Rüya sahipleri uzunca bir süre bu olayların oluşunun etkisi altında ve bu dünyadan kopuk bir şekilde yaşayabilirler. Gerçek dünyadan uzaklaşmaları ilerleyen zamanlarda kendileri için hiç hayırlı olmayacaktır. Bu nedenle de mümkün olduğu kadar ayaklarını yerde tutmalılardır.

RÜYADA CİNAYETTEN TUTUKLANMAK

Rüyada cinayet işleyip tutuklanmanın görülmesi, kişilerin bazı konularda kendilerini vicdanen cezalandıracaklarına yorumlanmıştır. Rüyayı görmüş kişiler özellikle kısa süreli de olsa hapishaneye veya cezaevine girmişlerse, yaptıkları hatalar sebebiyle psikolojik olarak çok zor günler geçirebilirler. Bu günlerin zor olması, rüya sahiplerinin her geçen gün yalnızlaşmasına neden olacaktır.

RÜYADA NAMUS CİNAYETİ İŞLEMEK

Namusu temizlemek için birini öldürmeyi rüyada görmek, rüya sahipleri için bazı yorumculara göre iyi, bazı yorumculara göreyse kötü olarak yorumlanmıştır:

  • İmamı Nablus, (r.a.)’ya göre, bir kimsenin rüyasında namus cinayeti işlemesi, onun alnı pak bir insan olmasına yorumlanmıştır. Rüya sahibi, harama el uzatmayan, günah işlemeyen bir kimse olup, ömrünü olabildiği kadar da böyle devam ettirecektir.
  • Bazı din alimlerine göreyse, namus cinayeti işlerken bir kadını öldürmek kişilerin hayatlarında yanlış yapacakları bir olaya yorumlanmıştır. Eğer bir erkek namus cinayeti sebebiyle öldürülürse rüya sahipleri başlarına gelecek bir olay sebebiyle hem kariyerlerinde hem de manevi yaşamlarında çok yüksek noktalara erişme fırsatı yakalayacaktır.
Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz