Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Rüyada Bilgisayar Oyunu Oynamak

Rüyada bilgisayar oyunu oynamak ne anlama gelir? Rüyada bilgisayar oyunu oynadığını görmek hakkında rüya tabirleri haberimizde.

Rüyada bilgisayar oyunu oynamak, iki türlü yorumlanabilir. Kişi günlük hayatında çok sık bilgisayar oyunu oynuyorsa veya son zamanlarda bilgisayar oyunu oynamaya çok fazla vakit harcadıysa bilinçaltında kalan görüntüler rüyasında karşısına çıkmış olabilir. Ancak kişi bilgisayar oyunu oynayan biri değilse ve rüyasında bilgisayar oyunu oynadığını gördüyse bu kişi, çevresinde bilgisayar oyunu oynayanlardan etkilenmiş olabileceği gibi kendi hayatında çözmeye çalıştığı bazı sorunlara dair bu rüyayı görmüş olabilir. Yani kişi sorununun çözümünün kolaylaşmasını istiyor olabilir veya sorunu onun için bir başkasının çözmesini beklediğine yorumlanabilir. Günlük hayatta karşılaştığımız problemler bilgisayar oyunlarındaki gibi çözülmezse de kişi sorunu küçük parçalara ayırarak ve bir plan yaparak stratejik bir şekilde çözümü kolaylaştırabilir.

Rüyada Bilinmeyen Bir Yerde Bilgisayar Oyunu Oynamak

Rüyada bilinmeyen bir yerde bilgisayar oyunu oynamak, kişinin görsel hafızasının zenginliğine işaret eder. Kişi rüyasında daha önce bulunmadığı bir yerde bilgisayar oyunu oynadığını görüyorsa zihni o yeri bir yerlerden resmetmiştir.

Rüyada Başkasının Evinde Bilgisayar Oyunu Oynamak

Rüyada başkasının evinde bilgisayar oyunu oynadığını görmek daha önce vakit geçirdiği bir ev ise o evde vakit geçirdiği zamanda bir şeyler aklına takılmış olabilir. Ev sahibinin bir sözüne takılmış olabilir veya orada yaşanan başka bir şey bilinçaltında yer edilmiş olabilir. Kişi hiç gitmediği bir evdeyse bu yine bilinçaltındaki görüntülerin kişiye bir ev ortamı yarattığını ortaya koyar.

Rüyada Okulda Bilgisayar Oyunu Oynamak

Oyunun atmosferi veya oyunla hiçbir alakası olmayan bir yer olan okul, kişinin bilinçaltında oyunla birlikte yer bulmuştur. Rüyada okulda bilgisayar oyunu oynamak, kişiyi rahatsız ettiyse, kişi sosyal medya hesaplarında daha az vakit geçirmeye çalışabilir, çok fazla bilgisayar oyunu oynuyorsa bunu azaltabilir, zihni görüntüleri diğer insanlardan daha fazla kaydettiği için bu görüntülere ulaşma yollarını azaltılması gerekebilir.

Rüyada Başkasının Bilgisayar Oyunu Oynadığını Görmek

Rüyada başkasının bilgisayar oyunu oynadığını görmek, kişinin kendini istediği kadar özgüvenli görmediğine yorumlanabilir. Bilgisayar oyunu oynamak için bilgisayarın başında oturan kişi kendisi değildir ancak bir başkasıdır dolayısıyla bu kendini oyunu oynamaya yeterli görmediğini olarak yorumlanır. Oyun, burada hayattaki bazı problemleri temsil eder. Kişi problemleri çözemeyeceğini düşündüğü için çözmek için harekete geçmiyor olabilir.

Rüyada Bilgisayar Oyunu Görmek

Rüyada bilgisayar oyununu görmek, oyun evreninin içinde olduğunu hissetmek anlamına gelir. Rüya sahibi oyuna dair detayları çok içselleştirmiş olabilir. Oyunda kaçtığını kovalandığını yaralandığını gören ve gerçekten heyecanlandığını hisseden kişi bu histen rahatsız olduysa günlük hayatında bilgisayar oyunlarına ayırdığı vakti azaltması gerektiğine yorumlanır.  

Rüyada Bilgisayar Oyunu Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada bilgisayar oyunu görmenin psikolojik yorumu, kişinin bilgisayar oyunlarından fazlaca etkilenmiş olabileceği veya kişinin bilgisayar oyununa dair bir strese sahip olduğu şeklindedir. Kişi, oyunda başarılı olmaya çok fazla odaklanarak bilgisayar oyunu oynuyorsa zihin keyif almaktan ziyade başarıya odaklanır ve bu da kişinin bünyesinde yoğun strese yol açabilir. Bilinçaltı bu stresten uykuda dahi kurtulamıyor olabilir. Kişi kendini oyun anında sinirlenmemek ve fazla heyecanlanmamak yönünde telkin etme yoluna gidebilir. Oyunu ciddiye alırken gerçek bir evrende olmadığını kendisine hatırlatmalıdır. Bilgisayar oyunu oynarken keyif almaya odaklanmak ve bilgisayar başında geçirilen süreyi azaltmak rüyada iyi hissettirmeyen bilgisayar oyunlarına dair bir şeyler görmenin önüne geçebilir.

Rüyada Başkasına Bilgisayar Oyunu Öğretmek

Rüyasında başka birine bilgisayar oyunu öğrettiğini gören kişi bu bilgisayar oyununa gerçekten hakimdir veya gerçekten hakim olmak istiyordur. Rüyada bir kişiye bilgisayar oyunun nasıl oynandığını ve kurallarını öğretmeye çalışmak rüya sahibinin özgüvenli bir kişi olduğuna yorumlanır. Kişi yakın zamanda oyunda beklemediği bir başarı elde edebilir.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz