Kapat
Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar
Rüyada Başkasının Gözünü Görmek

Rüyada Başkasının Gözünü Görmek

Rüyada Başkasının Gözünü Görmek
ÖZET

  • Rüyada Başka Birinin Gözünü Görmek Ne Demek? Rüyada başkasının gözünü görmek hakkında rüya tabirleri ve yorumlar haberimizde.

Rüyada birinin gözüne bakmak, rüya sahiplerinin alacakları sorumluluklar ve görevler sayesinde istedikleri hayatı yaşamalarına yorumlanmıştır. Rüya sahibi eğer, tanıdığı birinin gözlerini görüyor ve onun gözlerine baktığını görüyorsa, iş yerinde hiç beklemediği anda olacak bir terfi sonucunda rahata erecektir.

Rüya tabirleri kaynaklarında yer alan, rüyada başkasının gözünü görmek hakkında diğer yorumlar ise şu şekilde:

Rüyada Göz Görmek Diyanet

Diyanet’e göre birinin rüyasında göz görmesi, kişinin büyülenmiş olduğuna delalet sayılmıştır. Bu büyü, bazen rüya sahiplerinin birinin güzelliğinden veya yakışıklılığından etkilenerek ona meftun olmasını ifade edebilir. Fakat bazen de gerçekten rüya sahiplerine birinin büyü yaptığına ve bu yapılan büyünün fark edilmesi gerekliliğine yorumlanmıştır. Rüyayı görmüş kişiler, kendilerine yapılan büyüyü bozabilmek için bu konuda ilim ve irfan sahibi kimselerden yardım istemelidir.

Rüyada Göz Hastalığı Görmek

Rüyada gözün ağrıdığını hissetmek, rüya sahiplerinin her anlamda eksikliğine delalet edilmiştir. Bu rüyayı gören herkesin öncelikle dinlerinin zayıflayacağı yorumu yapılmıştır. Kişiler namaz kılıyorlarsa çeşitli bahanelerle bırakabilirler. Haksız durumda kalacakları bazı işlerde de bulunabilirler. Bu nedenle rüya sahipleri, herhangi bir işe başlamadan durup iyice her şeyi tartması tavsiye edilmiştir.

Rüyada Birinin Gözünün Çıkması

Rüyada gözü çıkan birini görmek, rüya sahiplerinin tüm düşmanlarına barış teklif etmesine yorumlanmıştır. Özellikle maddi açıdan zor durumda kalan rüya sahipleri, hem düşmanlarından zarar görmemek hem de içinde bulunduğu maddi sorunlardan kurtulabilmek adına böyle bir adım atacaktır. Rüya sahibinin birinin gözünü çıkmış halde görmesi durumunda, iş hayatında yalpalamalar yaşamasına rağmen ilerleyen zamanlarda her şeyi yoluna koyacağına delalet edilmiştir.

Rüyada Birinin Gözlerini Beyaz Görmek

Rüyada birini beyaz gözlü görmek, rüya sahibinin kendini rahatsız eden her şeyden kurtulmasına delalet edilmiştir. Bu kurtuluş, rüya sahibi için biraz yavaş gerçekleşebilir. Fakat tüm sorunların bitmesinin ardından rüya sahibi, kendi hayatı adına yeni bir sayfa açabilecektir.

Rüyada Göz Görmek İhya

İhya’ya göre rüyada görülen gözler, rüya sahiplerinin sezgilerinin çok kuvvetli olmasına yorulmuştur. Rüya sahipleri, yakın bir zamanda aile üyelerinden birine bir şeyi yapmaması konusunda uyarıda bulunabilir ancak sözü dinlenmeyecek ve büyük acıların yaşanmasına neden olacaktır. Eğer görülen rüyada, kişilerin bir gözleri yoksa, kişilerin evlatlarını bir kaza sonucu kaybedecekleri yorumu yapılmıştır. Rüya sahibinin devamlı olarak gözlerini açıp kapatması ise kazanılacak mallarına çokluğuna delalet sayılmıştır.

Rüyada Göz Bebeği Görmek

Rüyada birinin göz bebeklerine bakmak, iki farklı biçimde yorumlanmıştır:

  • Bazı rüya tabircileri, rüya sahibinin gözünün önünde gerçekleşen ancak kişilerin farkına varmadığı olayların habercisi olarak bu rüyayı yorumlamıştır. Rüya sahibi eşi tarafından aldatılıyor veya biri tarafından kandırılıyor olabilir.
  • Bazı din alimlerine göre bu rüya, kişilerin kendilerine ve ailelerine zarar gelmesini engellemek amacıyla gözlerini dört açmaları gerektiğine yorumlanmıştır. Kişilerin fark etmedikleri düşmanları yakın çevrelerine kadar gelmiş olabilir.

Rüyada Üçüncü Gözü Görmek

Kişilerin üçüncü göze sahip olduklarını rüyalarında görmeleri, farklı biçimlerde yorumlanmıştır:

  • Rüya sahipleri, eğer kendilerine yeni bir iş kurmak amacıyla kredi borcu altına girmişlerse, bu borçlar kolaylıkla ödenmeye başlanacaktır. Kurulan iş, rüya sahipleri için çok bereketli olacak, bu sayede hem borçlar ödenecek hem de birikim sağlanabilecektir.
  • Bazı din alimleri, rüyada kişilerin gördükleri üçüncü gözlerin iş hayatlarında doğacak kıskançlıklara yormuşlardır. Rüya sahipleri hiç yokluktan patronluğa kadar yükselecektir ancak bu yükseliş insanların gözüne batacaktır. Bu nedenle de rüya sahiplerinin isimleri karalanmaya çalışılabilir. Düşmanlara dikkat edilmesi hususunda uyarı yapılmıştır.
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz