Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Rüyada Abdest Almaya Çalışmak

Rüyada Abdest Almaya Çalışmak Ne Anlama Gelir? Bu sorunun yanıtı ve rüyada abdest almaya çalışmak hakkında rüya tabirleri haberimizde.

Rüyada abdest almaya çalışmak rüya sahibi kişi için oldukça hayırlı bir rüyadır. Rüyada abdest almak kişinin kısa bir sürede şifa bulacağına delalettir. Rüyasında abdest almaya çalışmak rüyayı gören kişilerin içinde bulundukları zor ve sıkıntılı durumlardan kurtulacaklarına işaret eder. Ayrıca rüyasında zaten abdesti olan kişilerin tekrar abdest alması yani abdest tazelemesi kişinin rahmete ulaşacağının göstergesidir. Rüyada abdest almaya çalışmak tüm dinler tarafından güzelliğe ve iyiliğe yorulur. Rüyasında abdest aldığını gören kişiler yakın zamanda mutluluk verici haberler alır. Ayrıca günlük hayatında ve iş hayatındaki her türlü sorunu kısa sürede çözüme kavuşur. Rüya Tabirleri kaynaklarına göre, rüyada abdest aldığını gören kişiler günahlarından ve kötülüklerinden tövbe ederek tekrar dine ve iç huzura döner.

Rüyada Susuz Abdest Almak

Rüyada susuz abdest almak kişinin yakın zamanda sağlığına tekrar kavuşacağına delalettir. Ayrıca sıkıntılarını ve sorunlarını çözmek için hayırlı yollara denk geleceğine ve bu sayede sorunlarını çözeceği anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişilerin hiç beklemediği anlarda beklemediği şekilde sıkıntılar yaşayacağına fakat bu sıkıntıların üstesinden sevdiği kişiler tarafından gelecek yardımlar ile geleceğine ve eskisinden daha ferah günlere kavuşacağına delalet eder. Ayrıca rüya sahibi kişiye yardım eden kimseler tüm iyi niyetleri ile rüya sahibi kişinin yanında olacaktır.

Rüyada Camide Abdest Almak

Rüyada camide abdest almak kişinin çevresinde bulunan kimselerin ve yakın arkadaşlarının rüya sahibi kişi hakkında arkasından olumlu ve hayırlı konuştuklarına delalet eder. Bu rüyanın görülmesinin ardından kişinin arkadaşları ve çevresindeki kişilerin rüya sahibi kişiye yardım edeceklerine işaret eder.

Rüyada Tuvalette Abdest Almak

Rüyada tuvalette abdest almak kişinin yaşadığı sorunların ve sıkıntıların sevdiği kişiler tarafından gelecek yardımlar ile üstesinden geleceğine işarettir. Rüyada abdest almak kişinin aile bireylerinden bir kişinin rüya sahibi kişiye ait bir problemi ya da sıkıntıyı çözeceğine delalet eder. Ayrıca yine bu rüya, kişinin eskiden gördüğü bir hastalığın tekrar nüksedeceğine ve rüya sahibi kişinin çalışmalarının değersiz görüleceğine işaret eder. Yine rüya sahibi kişinin rüyasında tuvalette abdest aldığını görmesi hayatının tekrardan düzene gireceği anlamına da gelir.

Rüyada Hasta Birinin Abdest Alması

Rüyada hasta birinin abdest alması rüya sahibi kişinin eşi ile ilgili bazı sorunlar yaşayacağına işaret eder. Bu sorunlar büyüme eğiliminde ise, kişinin eşinden ayrılacağı anlamına da gelir. Bu boşanma durumu her ne kadar kişi için ilk etapta kötü ve üzücü görünse de, uzun vadede rüya sahibi kişinin işlerinin açılmasına ve refaha ulaşmasına delalet eder.

Rüyada Gusül Abdesti Almak

Rüyada gusül abdest almak kişinin zamanında yanlış işler yaparak elinden kaçırdığı maddi ve manevi varlıklarına tekrar kavuşacağı anlamına gelir. Rüya sahibi kişi zor duruma düştü ise toparlanıp tekrar ayağa kalkacağı anlamına gelir.

Rüyada Sıcak Su ile Abdest Almak

Rüyada sıcak su ile abdest almak kişinin başına kötü bir durum geleceğine delalettir. Rüya sahibi kişi yakın zamanda kederli ve sıkıntılı bir duruma düşecek demektir.

Rüyada Temiz ve Berrak Su ile Abdest Almak

Rüyada temiz ve berrak suyla abdest almak kişinin hayatında bulunan sıkıntılı durumdan ve gamdan kurtulacağına işaret eder. Eğer bu rüyayı gören kişi herhangi bir iş için odaklanmış ise, yakın zamanda bu işi başaracağı anlamı da vardır.

Rüya Alimlerine Göre Abdest Almaya Çalışmak

Rüya alimlerine göre abdest almaya çalışmak farklı yorumlanan bir rüyadır. Bu yorumlar şöyledir:

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; Bütün dinlerde güzelliğe, Allahu Teâlâ tarafından nail olunacak himayeye delalet eder.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; sağlık esenlik ve bir kişinin yardımı ile iyiliğe ulaşmaya delalet eder.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bu rüyayı gören kişinin ulu bir mertebeye ermesine delalet eder.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kişinin takvada derecesinin yükseldiğine işaret eder.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada abdest almak kişinin günahlarından tövbe ederek rahat bir yaşam yaşayacağı anlamına gelir.

Yorum yapın
Yorumlar
    İlk yorum yapan sen ol!
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz