Kapat
Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar
İkinci el telefonda KDV indirimi

İkinci el telefonda KDV indirimi

İkinci el telefonda KDV indirimi
ÖZET

  • En az bir yıl öncesine ait kullanım trafiği olan kullanılmış cep telefonlarının “yenilenmiş ürün” garantisi verilerek satışında KDV oranı yüzde 18’den yüzde 1’e indirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı ile ikinci el telefon alımlarında KDV oranı düşürüldü.

Buna göre, Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik kapsamında en az bir yıl öncesine ilişkin veri, ses veya kısa mesaj kullanım trafiğine sahip, kullanılmış cep telefonlarının yenilenmek ve sertifikalandırılmak şartıyla “yenilenmiş ürün” garantisi verilerek satışında yüzde 18 olan KDV oranı yüzde 1’e indirildi.

BAKAN YARDIMCISI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kararı duyurdu. Kararın ekonomiye sağlayacağı katkıya vurgu yapan Sayan, “Özellikle yenilenmiş cep telefonlarının ekonomimize yeniden kazandırılması için çok güzel bir gelişme. Sektörümüz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz