Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar

Evergrande krizi devam ediyor

Çinli Evergrande’in yaşadığı kriz büyüyerek devam ediyor. Başka şirketlere de sıçrayan mali çıkmaz, Evergrande’in iki tahvilde daha ödeme yapamamasıyla derinleşmeyi sürdürüyor.

Çinli emlak devi Evergrande’in borç krizi büyümeye devam ediyor. Şirketin 2022 ve 2023 vadeli dolar cinsi tahvillerine yatırım yapan bazı yatırımcılar, kupon ödemelerini alamadıklarını belirtti. Bu, Evergrande’in kaçırdığı üçüncü tur ödeme olarak kayıtlara geçti.

TEMERRÜTTEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ

Tahvil ödemelerini gerçekleştiremeyen Evergrande’in temerrüde düşmemesi için 30 günlük yasal süre bulunuyor. Öte yandan Evergrande, geçen ay da iki denizaşırı tahvilin ilk kupon ödemelerini kaçırmıştı.

FİNANSAL STRES EVERGRANDE’İN ÖTESİNDE

Şanghay merkezli emlak geliştirme şirketi Sinic Holdings de 18 Ekim’de vadesi dolacak 250 milyon dolar tutarındaki tahvilin anapara ya da faiz ödemesini gerçekleştiremeyeceklerini belirtti. Bu durum, şirketin temerrüde düşme ihtimalinin arttığına işaret olarak görülüyor.

Yorum yapın
Yorumlar
 • Emre
  Emre
  Evet Bitcoin ilk haber duyulduğunda baya bir düşüş yaşamıştı. İkinci haber geldiğinde pek etkilemedi ama
  Cevapla
 • Murat
  Murat
  Batarken arkasından bitcoin’in de götürmüştü
  Cevapla
 • Emre
  Emre
  Koca şirket battı be
  Cevapla
Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz