Kapat
Görüş Bildir
NotHaber test yayını başladı. Öneri ve eleştirilerinizle katkı sağlayabilir daha iyisini yapabilmemiz için bize görüşlerinizi yazabilirsiniz.
Geleceğe 59 saniye notlar
Geleceğe 59 saniye notlar
Trakya'da kuvvetli sağanak ev ve iş yerlerinde zarara neden oldu

Trakya'da kuvvetli sağanak ev ve iş yerlerinde zarara neden oldu

Trakya'da kuvvetli sağanak ev ve iş yerlerinde zarara neden oldu
ÖZET

  • Trakya’da etkili olan sağanak yağış bodrum katındaki ev ve iş yerlerinde su baskınlarına neden oldu.
  • Bölge halkı bu duruma belediyenin çözüm bulmasını istiyor.

Edirne'de dün başlayan sağanak zaman zaman şiddetini artırarak devam ediyor. Hava sıcaklığının 14 derece ölçüldüğü kentte yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda araç geçişine engel olacak yoğunlukta su birikti. Bazı caddelerde bodrum kattaki ev ve iş yerlerini su bastı.

EV VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Edirne’de yoğun şekilde görülen yağış ev ve iş yerlerinde zarara neden oldu. Esnaflar bu durumun geçen sene de yaşandığını ve belediyenin bu konuya ilişkin çözüm bulmasını istiyor. Sağanak yağışın dükkanlarını zarara uğrattığını ifade eden bir esnaf geçen sene de aynı durumu yaşadıklarını aktardı. Daha önce zararlarının 100 bin lirayı bulduğunu ifade eden esnaf, bu sefer nasıl bir masraf çıkacağını endişeyle bekliyor.

YOLLARDA ÇÖKME MEYDANA GELDİ

Bazı yerlerde vatandaşlar kendi imkanlarıyla suyu tahliye etmeye çalışırken, kimi yerlerde de belediye ekipleri çalışma yaptı. Polis ekipleri yolların çökme meydana gelen bölümlerini trafiğe kapattı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün sarı ikazla uyardığı bölge genelinde yağışların yarın etkisini yitireceği tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz